Авторський блог Сергія Соколова

За позитив!

Previous Entry Share Next Entry
Унікальні факти про Іспанію.
юзерпик
sergsokolov
Іспанія – дивовижна країна з чудовими краєвидами, чисельними пам’ятками архітектури і мистецтва та багатою культурою спадщиною. Іспанія - це не лише вино, корида та футбол. Іспанія може як причарувати, так і здивувати Вас.
 
1. Вважається, що назва держави Іспанія походить від фінікійського «і-шпанім», що перекладається як «берег кролів».
2. Прапор Іспанії утворюють кольори кориди: жовтий означає пісок, а червоний – кров.
3. У XVII столітті, влада іспанської монархії поширювалася на увесь Піренейській півострів, більшу частину Карибських островів, майже усю Центральну та Південну Америки та частину Північної Америки. До складу Іспанської імперії частково входили території сучасної Австрії, Франції, Бельгії, Німеччини, Італії та Нідерландів.


Spain_Factu_Pro_03

4. На стінах іспанської печери Альтаміра, знайдені перші кольорові малюнки, зроблені людиною у часи палеоліта.
5. Іспанська королівська родина є автором відомого виразу «блакитна кров». Вони завжди наголошували на тому, що ніколи не ріднилися з маврами, тому і мають білу шкіру, на якій чітко проглядаються блакитні вени.
6. Мова басків, що живуть на півночі Іспанії, не має схожості з жодною живою мовою і не входить до жодної мовної групи. Під час Другої світової війни, американські радисти передавали секретні повідомлення баскською мовою.
7. Собор, що займає найбільшу площу в світі - Санта Марія де ла Седе у Севільї (1402-1519 гг.). Його довжина - 126,2 м., а ширина - 82,6 м.
8. Найменша церква у світі - Санта-Ісабель-де-Унгрія-ін-Коломарес у Малазі. Зовнішня площа цього будинку неправильної форми - усього 1,96 кв. м.
9. На ліпнині кафедрального собору у місті Саламанка що, побудований у 12 столітті, можна побачити фігуру космонавта в скафандрі. Ця фігура була додана до композиції у 1992 році, під час реставрації, одним з майстрів, у якості своєрідного автографу.
10. Бика, на кориді, дратує не колір плаща матадора, (доречі, бики взагалі не розрізняють кольорів), а його різкі рухи. Історично, плащ червоного кольору був обраний, аби кров тварини була менш помітною.
11. Канарскі острови отримали свою назву не від величезної кількості канарок, що на них проживають, а від  латинського слова canis, що означає «собака». Так, назвали острови римляни, коли зустрілися з їх мешканцями, що обожнювали собак. Нині, на гербі Канарських островів, зображені дві собаки.
12. Унікальний храм Святого Сімейства в Барселоні, спроектований геніальним Гауді, був закладений ще в 1882 році, а будівельні роботи, за оптимістичним сценарієм, триватимуть до 2026 року.
13. Хуліо Іглесіас у молодості був голкіпером мадридського «Реалу». Однак, його футбольна кар’єра обірвалася у 20 років, коли Хуліо потрапив у автокатастрофу і пролежав з паралізованими ногами у лікарні  довгих три роки. За цей час він навчився грати на гітарі та, невдовзі, став відомим музикантом .
14. Ресторан El Bulli в іспанському місті Росас 5 разів за останнє десятиліття, за версією Restaurant Magazine, визнавався найкращим рестораном світу. Не зважаючи, що потрапити в нього надзвичайно складно (конкурс 1 на 250 чоловік), а середня вартість однієї страви 250-300 євро, ресторан вважається збитковим.
15. 17 травня 2010 року клуб Атлетік з Більбао у благодійному матчі зіграв проти 200 дітей одночасно. Незважаючи на тактику 66-80-51 та трьох голкіперів, діти програли з рахунком 3:5.
16. Найвідоміша у світі футбольна кричалка «Оле-оле», походить від іспанського виклику «Оле!», який часто можна почути на кориді та, під час танцю, фламенко.
17. Барселонський акваріум - найбільший у Європі, а його скляний підводний тунель – найдовший у світі.
18. Єдиний у світі пам’ятник дияволу розташований у Мадриді, в парку «Ретіро». Скульптура, що розташована на висоті 666 метрів над рівнем моря, демонструє вигнання «падкого янгола» з раю.
19. У традиційній іспанській кухні немає випічки з пшеничного та кукурудзяного борошна, проте дуже популярні хлібці з картоплі.
20. Іспанці першими спробували на смак помідори. У багатьох європейськіх країнах, їх довгий час вважали отруйними і використовували лише у декоративних цілях.
 

?

Log in